Meist

Meid, Katrinit ja Malle viis kokku teater. Olime mõlemad näiteringi juhendajad ja huvid ja arusaamad maailmaasjadest on meil praegugi sarnased. Sellepärast me nii head sõbrad olemegi!

Katrin räägib endast nii:

Oma esimese eriala omandasin Tartu Ülikoolis, minust sai eripedagoog või defektoloog, nagu seda ametit tookord nimetati. Olen töötanud pikka aega erivajadustega laste koolis, aga mitte õpetajana, vaid huvijuhi ja kooliteatri juhendajana. Suurem osa minu mahukast täiendkoolitusest ongi draamaalane.

Juhtus nii, et täiendkoolitusest ei piisanud ja asusin õppima Tartu Ülikooli kultuurikorralduse erialale. Tundus loogiline, et pärast uue eriala omandamist tuleb leida ka uus töö.

Õnneliku juhuse tahtel sattusime Tartu Loomemajanduskeskusesse. Seal aidati Malle ja minu väike ettevõte Allegro MW OÜ ilmale. Esimene mõrvamüsteeriumgi sai teoks Loomemajanduskeskuse seinte vahel ja keskuse inimestele. Erivajadustega lapsi ja nende õpetajaid ei ole ma siiani päris maha jätnud, korraldan endiselt koos oma vahva Kroonuaia Kooli meeskonnaga erivajadustega laste teatrifestivali „Savilind” ja õpetajate näitemänguseltsiga sünnib igal aastal mõni uus lavastus.

Mall räägib endast nii:

Muusika ja teater on minu elus on väga tähtsal kohal. Ja nüüd juba mõnda aega ka mõrva-müsteerium.

Õppinud olen esmalt muusikat- Tartus Õpetajate Seminaris ning hiljem Eesti Muusika ja Teatri-akadeemias. Aga olen lõpetanud ka Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja suhtekorralduse eriala ning ka neid oskusi olen oma töös rakendada saanud.

Minu põhitöökoht on „Vanemuise” teater. Olen noortetöö juht ning mu töö sisuks on erinevate programmide abil teatrit noortele tutvustada. Mul on väga huvitav ja võimalusterohke töö! Teater ongi huvitav! Ka muusika on mu elus olulisel kohal, eriliselt võlub mind töö külakooriga, aastaid olen olnud Lähte naiskoori dirigent.

Mõrvamüsteeriumide korraldamised võtavad üha suurema osa mu ajast, aga annan seda rõõmuga, sest need on nii ägedad! Rõõmustame iga kord, kui koos klientidega mängida saame, sest – elu on ju mäng ja mäng ongi Elu!

Jaga: